Pazar, Kasım 04, 2007

İstiyorum

Geçen gün grip oldum, iptal olan koca bir hafta, koca bir iş planı, doktorun yazdığı tüm ilaçları içmeye kalkınca, gastritten yıllardır çeken mideme aşırı doz ilaç yüklemesi, sürekli yanan bir mide, ilaçların başka yan etkisi, evde hapis olma, kırmızı ve soyulan bir burun, kendini kara-sarı bir suratla ve bakımsızlıktan dökülen bir iğne olarak beğenmeme, ota boka ağlama gibi tuhaf bir halde buldum...

Elimiz mahkum burun kıvırdığım o salak kadın programlarını seyrederken buldum. Ha haa haaaa ay ne salak program onlar. Neler neler keşfettim... Be kadınlar be can'ım hemcinslerim, siz kafayı mı yediniz, işiniz gücünüz yok mudur sizin, evde çoluğu çocuğu bırakmış, başka sorunlarınız yokmuş gibi gerzek gerzek tv'deki bu abuk programlara katılıp ellerde pullu mendiller, sahnedeki denyonun kakafonik şarkılarına eşlik edip göbek atarsınız?

Büyük sanatçı (!) petek hanımın bir programı var. şimdi dekoru söylüyorum size: ihtişamlı avize, kırmızı kadife koltuk, şamdanlar, varak'lı aynalar, kostüm desen facia. sabahın kör vakti assolist tuvaleti, koca bir topuz, ağır makyaj, o kadar uzun kabarık bir tuvalet giymiş ki adım atmakta zorlanıyor. Konuklara gelince; nerden buldun o kadar kel alaka insanı bir arada? çok mu aradın be kadın? detoks uzmanı bir doktor, BBG evinden çıkan ağzından salyalar akıta akıta evdekilere çemkiren bir dumur insanı, yeni kasedi çıkmış ama kim olduğu meçhul bir denyo, kocası tarafından aldatılmış ebleh bir kadın, bir türkücü ve araya canlı bağlantılar (muhtemelen BBG evindeki diğer işsiz güçsüz tiplemeler, aldatılan kadının komşusu, türkücünün ilkokul arkadaşı, peteğin ebesi falan) petekcik yürüyemiyor eteklerinin uzunluğundan ve kabarıklığından. e hani ne güzel aldatılan kadınla kuması birbirine girmişti... şimdi arım balım peteğim adlı şarkısının sırası mı? aaaa aaaa, kadınların elinde pullu mendiller hepsi başladılar göbek atmaya, e hani temin siz fırk fırk ağlıyordunuz kadının başına gelenlere? aaaa detokscu doktor da el çırpıyor..

zappppp.. bakalım bu kanalda ne varmış? sabahların sultanında tek fark, kosla oxi ekşının tanıtım hostesi kendine ayrılan sahnede pür-ü pak bembeyaz gömleğin içine edip leş hale getirdi, sonra oxi- ekşın dök bakalım, çıkar mı? (çıkmıyor arkadaşlar, denedim, koca bir yalan...öyle içine sokup çıkartınca çıkmıyor işte...) neyse bu sefer mutfak robotu tanıtımcısı kız çıktı allah allah, seyirci kadınların elinde gene o pullu mendiller var, sanırım mutfak robotu tanıtımında bile halay çekecekler. sabahların sultanı yüzüne neşter değmediğini, anadan doğma estetiksiz güzelliğini iddia ede dursun, kadınlar başladı sultanı mıncıklamaya, töbe töbeeee. ben uzayayım dedim başka kanala (ateşim mi çıktı ne?)

zappp.. anaaaa dobra dobraaa... kadına bak "kobra kobra" diyesi geliyor insanın. korktum vallahi. ekşın istedi canım hani bu programda kavga ve ünlülerin ipliği pazara çıkıyordu? kobra kobra programındaki kadınla saz arkadaşı erkek sunucu olmuş süt dökmüş kedi... konuklarda bilumum ünleri yitmiş "luusır " tabir edilen yitik şöhretler..kavga bekledim tık yok. sıkıldım bundan da...

zapppp... anaaaa bir bu kusur kalmıştı yemek programı yapmayan! raşitik eski manken yeni sosyetik, hamilelikte kividen başka bişey yemeyen 32 bedencik kıskanılası insan... mutfakta yemek tarifi veriyor... 2 avakadoyu alıp içini oyun.... ee gitti avakado! be kadın içindekileri neden atıyorsun belki mücver falan yapardın? kuru kabuk kaldılar. benim anam mücver yapar kabakların içini oyunca.. tüü allah seni halk düşmanı seni), neyseee, avakadoların içine trüff mantarı, krema ve parmesan koyun. ben bazen ricotta peyniri de koyuyorum, ama bulamazsanız parmesan koyun.. (be anacım ananın evinde de ricotta mı yiyordun? bak mis gibi kaşar var.. hem kaşar; ismi tanıdık geldi mi sana? K-A-Ş-A-R.... ayıptır söylemesi böyle bir tabir de vardır güzel türkçemizde.. Anladın sen onu!)

Ben bir tylol-hot daha alayım, fenalaştım mı ne? bakalım başka kanalda ne var?

ayy inanmıyorum "siz mutlu ben mutlu, o halde olalım ler. mutlu" diye bi ismi olan (ya da onun gibi) bir başka salak program... o sırtlana benzeyen kadın var, benzer dekor, benzer lavuk konuklar, aa bu elinde pullu mendiller göbek atan kadın az evvel sabahların sultanında yaprak sarması yemiyor muydu? sanırım benim ateşim iyice çıktı halüsünasyon görüyorum..

Zappp... E bu ne? itirazım var isminde bir program saçmalaması daha! en sevdiğim komedi dizilerinden biri olan tatlı hayatın delişmen hizmetçisi, ki bence çok iyi bir tiyatrocu olan asuman hanım sunucu.. haydaaa fıs fıs ismailin ne işi var? hangi sıfatla hangi yorumları yapıyor? ziyan bir aileyi almışlar ortaya, dolma yiyen kadının yanında oturan kadın da bu tarafa teşrif etmiş. Çıldıracağım? Vitamin al iğne hemen, sirkeli su yap başına, halüsünasyon fena oldum. Zİyan ailenin bir sorunu var. 55-60 yaşlarında bir teyze, varil gibi olmuş gözlüklü peruze saçlı klasik bir tv seyircisi profili. mahkeme salonu gibi bir dekorda ayakta duruyorlar. jüri üyeleri var fısfıs ismail de jüri başkanı sanırım, car car höykürüyor kadına. kadının yanında da çıtır bir entel sakallı kara yağız bir yurdum insanı, yaşı 22 ya var ya yok.. karşı tarafta da 2 genç ayakta. kadının çocuklarıymış meğersem. kız 20, oğlan 22 falan... annelerinin o çıtırla evlenmesini istemiyorlar, kadın da son deminde azmış, evlenirim size ne? mal benim mülk benim, herifin de üstüne yaparım, size yeterince baktım karışmayın benim hayatıma diyor... fısfıs kan-ter içinde höykürerek adama bağırıyor, jigolunun suratına tükürüyor, dolmacı teyzenin yan koltukta göbek atan arkadaşı almış mikrofonu eline, kadının oğluna abuk bir soru soruyor...kadının 2 zebil olmuş evladı oracıkta öldü ölecek. asuman hanım da çocuklara r. muhtar tarzı sorular sorarak kızın verdiği cevabı beklemeden "senn. kızım..sen..çık dışarı. ne biçim cevap verdin öyle" dedi kızı attı stüdyodan.. seyircilerden biri börek ısırdı haaart diye, acıktı sanırım, diğeri elindeki pullu mendili sağa sola sallayarak olmayan müziğe eşlik etmeye çalıştı. sanırım kadınların hatları karıştı.

offff benim de iyice karıştı.. şimdi trüf mantarlı avakadoyu sabahların sultanına kim yedirmeye kalktı, petek hangi konuğuna tükürdü, lerzan stüdyoda dolma mı sardı, ebru yemek programında pullu mendil mi dağıttı, detoksçu doktor kaset mi çıkarttı? dobra dobranın sunucuları BBG'ye mi katıldı? fısfıs ismail kosla oxi ekşın mı fışkırttı adamın üstüne?

ay yyyook yook ben sanırım havale geçiriyorum.. canım da ricottalı mücver istedi, avakadolu da dolma istiyorum, elimde pullu mendillerle halaylar eşliğinde stüdyoya konuk olarak gelmek, detoks doktorla ellerimi birleştirip pullu mendillerimizle bir sağa bir sola salınmak ve bu programları yapanlara tükürmek istiyorum.

23 yorum:

^^JasmiN^^ dedi ki...

merhaba.ben yasemin :) yepyeni bir blogum var:)yazımı yazdıktan sonra birileri yorum bırakır diye bekledim ama kimse gelmeyince ben onlara gideyim dedim :) bloguma uğrarsanız sevinirim:)iyi günler

REALITY dedi ki...

Gerçektem çok akıcı yazıyorsunuz.
Sevgiler..

Nenoni dedi ki...

Vallahi kırk yılda bir evde olduğum zamanlarda gözüme ilişiyorlar hemen başka bir yere geçiyorum ama heryerde bunlar yahu!

ERDIL dedi ki...

Önce gecmis olsun Igne kizim.Herhalde grip asisina vakit bulamadin galiba.
Yazini zevkle okudum.
Ben o programlari deli gibi seyrediyorum.Bazilarini kacirmamak icin kayda alip seyrediyorum.
Simdi bana hadiya degiceksin !!!
Yok yok dönüs yaptigim zaman yeni kültüre karsi zorluk cekmiyeyim degilmi.
Senelerdir burada integrasyon kelimesi ile bunalmistik.
Bir de döndügümüz zaman ayni strese girmiyelim; degilmi ?
Yoksa baska alternatif olabilirmi?
Bu günler herhalde en iyi günler saniyorum/mu mu mu...

Aslı Cin dedi ki...

Yine döktürmüşsün arkadaşım, ağzına sağlık :)

figen dedi ki...

iğnecim öncelikle geçmiş olsun,bol c vitamini al.. sende benim yaşadığım şeyleri yaşamışsın evde kalınca bu absürt şeyleri izleyip bir anlam çıkartmaya çalışmak!! hani çoğunluk izliyor ,reytinğler tavanda, kesin bir şey vardır ben çözemiyorum durumları yaşamıştım,ev kadınları bu kadarmı çiğ olabiliyor diye bayağı bir korktum.en büyük hayalim ev kadını olmaktı???

Ayca dedi ki...

Daha iyi anlatilamazdi... tebrikler!!

Tanya's dedi ki...

Ahahaha..sabah okudum yazıyı ve yine gülmekten yıkıldım...süper süper süper..

Ben çok şükür ki hiç televizyon seyretmiyorum..akıl sağlımı da koruyorum böylelikle.

Gecmiş olsun...kendine dikkat et ama aaaa

Sebnem'den dedi ki...

Çok güldüm çooook...Geçmiş olsun İğneecik..ben de hasta gibiyim..

Adsız dedi ki...

çok geçmiş olsun,kendinize iyi
bakın.bu arada beni çok güldürdünüz
ama daha sık yazsanız...iyi hafta
sonu dilerim.deniz bahriyeli

Toplu İğne dedi ki...

sevgili jasmin, iade-i ziyaretine geldim. blog dünyasına hoş geldin. her zaman beklerim. sevgiler

reality, çok teşekkürler, size de hayırlı olsun blogunuz...

nenonicim, çok haklısın. her yerdeler bunlar.. zaplasan da kurtulamıyorsun, doğru düzgün bir tek program yok. hele hele sabahları.

erdil beycim uzun zaman oldu, ne iyi ettiniz de uğradınız? hayırdır ülkeye geri dönüş mi yapıyorsunuz? emin misiniz???? aman ne olur seyretmeyin o programları, hem eminim siz onları seyretseniz de entegre olabilecek biri değilsiniz. sağlığınızı düşünün... ben iyileştim teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. sevgiler
ayca hoşgeldin, çok teşekkür ederim.

aslıcımm, sağolasın. sanırım bi gün dövecekler ya da pazar keyfine çıkarıp domates atacaklar bana hehehehee...

Toplu İğne dedi ki...

figencim, teşekkür ederim, kendimi vitamin manyağı yaptım, iyiyim şimdi. benim de en büyük hayalim ev kadını olmak biliyro musun? çok şey istediğimi sanırken hiçbir şey olmadığını anladım şu 2 gün evdeyken.. ben gelemezmişim bu tür şaklabanlılara...

sevgili ayça, merhaba, çok te
şekkür ederim beğendiğine. sevgiler...

tanyacım, bravo sana. nasıl yani hiç mi tv seyretmiyorsun? alla alla nasıl yahu? ben akşam kesin seyrediyorum ve malesef ve kahretsin ki annemin başıma sardığı 2 dizi var ve benimde avr. yakam var. etti 3. :(((

sebnemcim selam canım. çok teşekkürler. sende dikkat kendine. yeni 1 bitki çayı öğrendim süper geliyor: 1 tarçın kabuğu, 3 karanfil, 1 zencefil, 1 tane ismini bilmiyorum ama beyaz taş gibi bir şey var, 3-4 dilim limon hepsini kaynatıyorsun suyla, içine elma suyu da koy. iyice pişsin..cider gibi bişey yoluyor. sonra balla karıştırıp iç. çok lezzetli ve iyi geliyro.

selam deniz bahriyeli. hem iyi dilekleriniz için hem de temenniniz için çok teşekkürler, elimdne geleni yapacağım. sevgilerimle

Biyo dedi ki...

Merhaba ben Biyo
+Biyo+

Yepyeni bir blogum var

Baktım herkesler gelmiş,sizde gelin istedim.

Sizin ne eksiğiniz var ehiiiiii

Adsız dedi ki...

Bakın ama yapmayın,beni istemeden
çook kırdınız.Petek'e laf yok ltf.
ama..Sonra Banu ablada favorilerim-
den.Kuzum siz yoksa onları
kıskanıyor?:)Sevgiler,Goncagül

eysean dedi ki...

hepsi bi' kaba konulup gömülmeli. gömülen yer acilen unutulmalı derim ben.

Adsız dedi ki...

Çok Sevgili kızım,ben emekli bir
öğretmenim.Yaşım 74.
4 çocuk,16 torun var.Ama ben çokk
saglıyım.Biraz unutkanlık var,osun
ama o kadar.

Benim güzel kızım,neden grıp aşisı
olmadın.Calısan hanimsınız.

Kendinıze ıyi bakın benım güzel kızım.Allaha emanet ol kızım.

Ayşe Gündogan/Artvin

etki alanı dedi ki...

Ev kadını olmak zor!
Kolay mı..
Bir kere,haftalık gün kıyafetlerin alınacak,Yeni dedikodu malzemesi toplayıp diğerlerinden geri kalmayacaksın.sabah programlarını seyredip yorum yapacaksın.Ne nerede satılır,alınır bileceksin.Kocadan ve koca tarafından şikayet edeceksin.Apartman ve mahalleden haberin olacak.Zor iş..
Yeni taşındığım zaman komşular beni de aralarına kaynaştırmak için çağırdıklarında tam iki gün düşünmüştüm.Ne yapılır bu toplantılarda diye.Geri kalıp,ortak konu bulamayacağımdan korktum.Ama en zorlandığım ellerim oldu....Evet evet ellerim.Ellerim hep masaya dayalı ya da hep işler durumda olduğu için,koltukta koyacak yer bulamamıştım.Bir o yana bir bu yana dönerek oturmaya çalıştım.insanlar anlam veremediler.Ben bile anlayamazken onlar nasıl anlasınlar?Sonunda bir minder bulup kucağıma koydum da ellerim rahat etti.Arkadaşlarımı çok sevdim.Bu yüzden onlarla hep görüşürüm,ama daha çok yalnız yakalamaya çalışıyorum.Kalabalık sohbetlere alışamadım.
Tütü

figen dedi ki...

huu nerdesin yine kayboldun bak feysbukdaysan benide bul ordan bari yazışalım.çok ihmal ettin yine buraları..birtek benmi şikayet ediyorum.

REALITY dedi ki...

Yeni Yılınızı Kutlar ,
Esenlikler Dilerim .

Nenoni dedi ki...

mutlu yıllar

Hayatta Giderken dedi ki...

İnneee kızııım değişikliği fazlaca seven biri oalrak blog isimi değiştirdim, adres ded eğişti, Yenia drese buyur gel, beklerim. Bu arada blogu bu kadar boşlamasan, anladık feyz book ta arkadaşlarını falan buldun ama olmaz ki, yazı bekliyoz burada. hadin çiziktir artıkın bir şeyler. Fazla bekletme bizi.
Bu arada ben eski adımla demli çay :) Buyur gel beklerim yani mekana :)

Adsız dedi ki...

YAW BIRAKIN TOPLUİĞNEYİ KENDİ
HALİNE,İŞİ VAR GÜCÜ VAR KIZCAĞISIN,

GAYRİYE NOLDU YAW,MERAK EDİYORUM ÇOK.GÖREN VARMI GAYRİYEYİ????????

HAYRİYE

ERDIL dedi ki...

Kizim nerdesin.Sayfani tiklamakdan
yoruldum...
Yazilarini özledik.
Hallo bi ses ver.
Saygilar.