Pazartesi, Şubat 27, 2006

Sıpaya gitmenin dayanılmaz hafifliği

Sıpaları anlatacaktım size ben (Sıpa-kokoşcası: S.p.A). Hani şu bildiğimiz hamamın kibarcası. 2 hafta önce çeşmede kendini sıpa sanan bir otele gittik. Reklamlarında size muhteşem huzur, sağlık, dinginlik, ve bol ingilizce sokuşturulmuş; “fitness, beauty, tranqulity, peace, comfort, yoga, silence, calming” sunan (!) otele gittik. Heh he he ay ne komikti, anlatamam. Bizim insanımıza sıpa mıpa vız gelir tırıs gider. Bakınız şimdi size genel manzarayı anlatayım. Otelde pazar sabahı geç kahvaltıdayız, herkes akşamdan kalma. Neyin sıpası? Kim gidecek sıpaya? Yayılmış herkes kahvaltı salonuna, pide lavaş fırınına kuyruğa giren dönüyo gene giriyo, omlet yapan adamcağız ha yumurtladı ha yumurtlayacak yumurtalarla uğraşmaktan. Kahve-çay makinası dolduğu an boşalıyor, garsonlar şaş olmuş. Velhasıl o kalabalık yemek salonunu hayal edin, karnı doyan başlıyo gazete mütalaasına. Salon komple camekan yere kadar ve dışarısı çim, hava soğuk ve şakır şakır yağmur yağıyor. Ee hani sıpaya kim ne zaman girecek? Yerini bilen var mı? Huzura erecektik hani, ruhumuzu ve bedenimizi dinlendirecektik? Astral seyahat yapıyor olacaktık?

Bir an gazeteden başımı kaldırdım, iki tane tip çimler üstünde sekerek ilerliyorlar açık havuza doğru (ay ne komiklerdi anlatamam); biri dişi- diğeri erkek, giymişler üstlerine otelin bornozlarını, altlarında da otel odalarındaki kağıt terliklerden (allah insanı gerzek yapmasın arkadaşlar!) çamurlu çimlere basa basa çapı yaklaşık 2 metre olan içi kahverengi çamurlu su dolu süs havuzu kılıklı çukura geldiler. Ben bu arada yan masalara göz kaydırdım ki, herkes bırakmış gazeteleri bunları seyrediyo. Yan masadan bi adamcağız bağırarak durumu en hakikisinden özetledi :
“K.çları donacak bunların yahu!”

Bornozlu olanlardan erkek olanı gitti, bahçeden üstü ıslak 2 adet şezlong da getirdi, ıkıl ıkıl taşıdı onları. Kadın öyle bornozuna sıkı sıkı sarılmış bekledi adamı, korktu herhalde dibini görmediği suya yanlız girmeye. Adam geldi, bizim tarafta da camlar seyirciyle doldu. Herkes garfield gibi yapıştı cama, bahisler açıldı. Adam cupp diye atladı. Evet arkadaşlar atlamak fiilini kullandım çünkü adam o k.ç kadar suya çivileme atladı ! Kadın da bornozunu striptizci edasıyla çamurlu çimen üstüne bırakıverdi ve süt gibi bembeyaz teniyle suya indi. Adam değil kulaç atmak sadece 1 adımla kızın yanına geldi, oteldeki tüm müşteriler kahvaltı salonunda yayıp onları seyreyleye dursun bunlar kah çıkıp ıslak şezlonga oturdular, kah üşüyüp çamurlu su içine girdiler. Aslında madalya takmak lazım onlara. Otelde sıpa denilen şeyi (eğer otel buna sıpa diyosa ya da çiftimiz sıpayı, çamur dolu çocuk havuzu sandıysa bilmem) kullanan sadece bu iki kişiydi. Büyük ihtimalle yazdan bu yana kullanılmayan ve içi bu zamana kadar pis şeylerle dolduğu için çamur rengine bürünen çocuk havuzunu kullandı bu gerzek çift. Biz ve oteldeki diğer tüm müşteriler şömineli salonda çaylarımızı yudumlayıp gazeteleri okuren, bunlara çok güldük. O yüzden sıpa bizim milleti aşar arkadaşlar!

7 yorum:

gayri_ihtiyari dedi ki...

eşşek sıpası olmus ayol onlar hihihihih

ASLI dedi ki...

AMANIN NE DİYORSUN

O çift bizdik orası sıpa değilmiydi? Aaaaa ondan hiç kimse girmiyordu :P

Evet iğneciğim o leon o leon,midye tavaları uçuşan yer.Pek lezzetliydi gerçektende. Sephora da artık beleş yok şekerim,onlarda uyanmış :)

Herşeye rağmen gerçekten güzel bir şehir,gezmeyede gitmeli ,bir güzelde çökmeli.Çünkü çok ama çok pahalı.

DAMLA dedi ki...

Bu sıpa macerası çok güzeldi ama sayın topluiğnecim...
nerde "adana usulü sarmısaklı köfte?!!"
bu tarifi annenizden alamadınız galiba :))

hatus dedi ki...

Toplu İğnem, sen bir şey beğenmezmisin be arkadaşım, acırım o çocuğa, seni nereye götürse beğendirmedi.Şöyle güzel bir yer, güzel arkadaşlar, yemekler....falan falan ..böyle bir yazıyı ne zaman okuyacağız. Bir de bu spa hakkında, ben gazetede Hıncal Uluç'un bir yazısını okumuştum,Çeşme'de böyle bir yere gitmiş. Öyle balandıra balandıra yazmış ki çok merak etmiştim gerçekten o kadar güzel mi diye. Sen ise öyle bir şey yok diyorsun..Neyse yine de değişiklik olmuştur senin için. Öptüm Hatuş

Aa! Deli mi ne? dedi ki...

Gız toplumiğnem,ne bu sıpalar,eşekler,yimekler,kış ortasında datiller.Bu ne lüküs hayat böylem.Siz hiç çalışmıyonuz gari he?

Adsız dedi ki...

Topluiğnecim ben hiç sıpaaa:)gitmedim, o yüzden yorum yapamıcam ama sana buradan çok geçmiş olsun diyorum, bol doğal vitamin al, kendine dikkat et, öptüm..

Asortik Krep dedi ki...

Çok güldüm okurken..Çünkü bizde kapalı havuzlu , spor salonlu bir otelde aynı konumda izledik etraftakileri :))